سیم و کابل مشهد

شرکت سیم و کابل مشهد در سال ۱۳۷۰ به ثبت رسید و در ابتدا بیشتر تکیه بر تولید محصولات ساختمانی داشت به طوری که خیلی زود و با کسب مجوزهای استاندارد۶۰۷ و با روند رو به رشد کیفیت خود توانست در همان ابتدا سهم خود را در بازار به دست آورد. بعد از آن شرکت با پیاده سازی ISO 9002 و بر پایه الزامات آن به تولید محصولات تخصصی تر و مشتریان خاص روی آورد، به طوری که با ورود به عرصه تولید کابل های مخابراتی توانست در آن زمان نقش عمده ای در پرو‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ژه های شرکت مخابرات استانهای بزرگ کشور از جمله تهران و خراسان و مازندران و … داشته باشد.

در حدود سال ۱۳۷۹ شرکت مخابراتی و قدرت خراسان در کنار مجموعه سیم و کابل مشهد تاسیس گردید .این تولد جدید و به روز رسانی الزامات استاندارد ISO 9000 باعث ایجاد انگیزه برای ورود به بازارهای جدید و از آن جمله سیم و کابل خودرویی گردید به طوری که این سازمان به عنوان اولین تولید کنندای مطرح شد که موفق گردید سیم وکابل خودرویی را با وجود سخت گیرانه ترین استاندارهای محصول و سیستمهای مدیریت کیفیت مبتنی بر ISO TS و ساپکو۷۹ با بهترین کیفیت ،تولید نماید.

 در این زمان با توجه به اینکه سعی بر این نبوده که هر یک از شرکتهای گروه فقط محصولات خاصی را تولید کنند تلاش گردید که شرکتهای گروه توانایی تولید همه نوع محصولات را داشته باشندو شرکت مخابراتی و قدرت خراسان نیز با اخذ مجوز استاندارد سری ۶۰۷ گام به عرصه تولیدات ساختمانی گذاشت.

بعد از آن برای ورود قدرتمندتر در عرصه مناقصات دو شرکت اقدام به اخذ مجوز استاندارد ۳۵۶۹ برای تولید کابلهای فشارضعیف ۱ کیلو ولت نمودند به طوری که خیلی سریع با اخذ این مجوز دو شرکت وارد تولید کابلهای ۱ کیلو ولت در سطحی وسیع برای شرکتهای توزیع برق اکثر استانهای کشور شدند.

وجود اقداماتی مانند تاسیس آزمایشگاه اکرودیته و واحد R&D در ایجاد انگیزه برای ورود به محصولات جدید و به خصوص آلومینیوم و کابلهای خودنگهدار نقش بسزایی داشت.

آزمایشگاه اکرودیته سیم و کابل مشهد

آزمایشگاه اکرودیته سیم و کابل مشهد اولین دارنده گواهینامه تایید صلاحیت کشوری در شمالشرق از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است که با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و نیروی انسانی متخصص و صاحب تجربه در زمینه آزمون انواع سیم کابل مطابق استاندارد های ملی و بین المللی می‌باشد و هم اکنون با استقرار استاندارد ISO/IEC 17025 بر بهبود مستمر تاکید دارد که هدف اصلی آن کنترل فعالیت آزمایشگاه‌ از دو منظر کیفی و فنی است. مهم‌ترین دستاورد انطباق یک آزمایشگاه با این استاندارد، اطمینان از صحت نتایج آزمون مربوطه است.

آزمایشگاه اکرودیته سیم و کابل مخابراتی و قدرت خراسان

آزمایشگاه اکرودیته سیم و کابل مخابراتی وقدرت خراسان با هدف خدمت رسانی به تولید کنندگان ومصرف کنندگان صنعت سیم وکابل کشور درزمینه آزمون کابل های برق(تاسطح ۳کیلوولت) ومخابرات وشبکه وکواکسیال دردی ماه سال ۱۳۹۰تاسیس شد و توانست گواهینامه آزمایشگاه همکار به شماره KHR/2462

این آزمایشگاه با برخورداری از تجهیزات مدرن وپرسنلی متخصص وباتجربه ودرجهت بهبود مستمر کلیه فعالیت های خود اهداف چهارگانه زیر را دنبال میکند

تولیدات سیم و کابل مشهد :

کابل آلومینیوم فولاد ACSR

کابل آلومینیوم فولاد روکش دار

سیم با هادی تک و چند مفتولی

سیم با هادی چند مفتولی

سیم تلفنی معمولی Y

سیم تلفنی معمولی YY

سیم خودرویی

سیم دوبل هوایی

سیم سیلیکون با نخ فایبرگلس بافته شده

سیم مسی لخت هوایی

کابل فشار قوی (۷۲)۳۶/۶۳KV

کابل ۳.۵ رشته آلمینیومی (پلی اتیلن کراسلینک و نوار آرمور فولادی)

کابل ۳.۵ رشته مفتولی

کابل ابزار دقیق

کابل ابزار دقیق آرموردار